Pečujte o své manželství. Důležitá je především komunikace

2 základní rady, jak pečovat o své manželství

Každá věc na této zemi vyžaduje nějakou péči, nebo alespoň nějaké podmínky k tomu, aby mohla existovat a růst. Rostliny potřebují vodu a déšť, oheň hoří, pokud je živen dřívím, ptáci potřebují mít kde přistát, postavit hnízdo a tak dále. Každá věc a každý tvor, potřebují ke svému štěstí nějaké podmínky. Stejně tak je tomu v případě, kdy se začnete hlouběji zajímat o své manželství.

Manželství je království dvou.

Henrik Ibsen

Vztahy, víc než cokoli jiného, si vyžadují naši péči a bylo by velmi nemoudré se domnívat, že mohou existovat jen tak a samy o sobě. O dobrý, kvalitní vztah je třeba pečovat. O manželský vztah dvakrát víc. Jak?

Pilovat umění komunikace

Člověk by řekl, že komunikace není nic těžkého a není třeba se ji učit. Mluvíme všichni už od prvních krůčků, někteří jedinci možná ještě víc, než by bylo zdrávo, tak co se ještě učit? Možná je to překvapivé, ale je toho hodně. Nejde totiž jen o slova, ale o pochopení jejich podstaty. K vyjádření jedné věci mohou dva lidé použít úplně rozdílná slova. A slyšet rozdílná slova v nás může vyvolat pocit, že partner mluví o něčem úplně jiném, že nám nerozumí, nebo dokonce odporuje. Na tom základě mohou vznikat nedorozumění, frustrace a dohady.

Dát manželství pevný základ

Jako budova, i manželství se dá stavět buď na vodě, písku, nebo s pevnými základy a na několika bytelných pilířích. Těmi jsou například dobré vztahy s rodiči partnera a zbytkem rodiny, efektivní trávení společného času, umění řešit konflikty nebo schopnost odpouštět. Všechny tyto „dovednosti“ je třeba pěstovat a je dobré vědět jak.

Abychom vám pomohli nejen v tom, najít společný prostor, zveme vás na právě probíhající Manželské večery.

Manželské večery se skládají celkem z osmi setkání s výbornou večeří při svíčkách v příjemné atmosféře, po které následuje praktická promluva na jedno z témat kurzu a na závěr diskuze ve dvou nad daným tématem. Nikomu nemusíte o svém vztahu nic říkat, nečekají vás žádná skupinová cvičení. Rádi bychom, abyste se u nás cítili jako na rande.

Manželské večery jsou určeny pro každého, kdo chce zlepšit svůj vztah bez ohledu na délku manželství, bez ohledu na životní filosofii – vycházejí z principů křesťanské lásky, bez ohledu na to, zda jste manželé či trvalí partneři. Stavíte se?

Přihlášení a detailní informace o večerech ZDE

[DISPLAY_ULTIMATE_SOCIAL_ICONS]