FAMILY POINT místo pro rodinu ®

logo-FamilyPoint-15-let

Family Point je služba, která vám umožňuje pečovat o děti ve veřejném prostoru.

Je to veřejný bezplatný prostor přátelský rodině, který poskytuje praktickou možnost přebalit, nakrmit své dítě, pečovat o něj, získávat informace a inspiraci pro podporu rodinného života. Zároveň je to také místo pro setkávání a odpočinek.

Co je služba Family Point

Hlavním cílem služby je zkvalitňování životních podmínek rodin v daném městě či obci prostřednictvím vytváření sítě základních a kontaktních míst Family Point, kde lze v klidu a bezpečí pečovat o dítě a také získat kontakty na prorodinné organizace, poskytující například poradenství v obtížných životních situacích.

V současné době se Family Pointy nacházejí na řadě míst v Jihomoravském kraji, Kraji Vysočina, Zlínském, Olomouckém a Jihočeském kraji. Jejich kompletní přehled naleznete na naší mapě, kterou pravidelně aktualizujeme.

Akce Family Pointu

Pravidelně pořádáme tematické bezplatné besedy s odborníky na aktuální a zajímavá témata pro širokou veřejnost. Akce Family Pointu probíhají 1× za 14 dní vždy ve středu od 10.00 hod. na Family Pointu Josefská 1, Brno. Trvání akce je cca 1 hod. Není nutné se na ně předem přihlašovat. Děti můžete vzít s sebou.

Přehled všech akcí Family Pointu naleznete na našem webu www.brno.familypoint.cz

Veškeré informace o službě, možnosti založení nového Family Pointu a také odkazy na stávající kontaktní místa pro rodinu naleznete na našem webu:

Ve městě Brně je projekt FAMILY POINT místo pro rodinu® je financován z rozpočtů Jihomoravského kraje a Statutárního města Brna.

jmk-logo
Spolufinancováno Jihomoravským krajem
brno-logo
Za finanční podpory statutárního města Brna