Kreativita a duševní zdraví

prednaska-kreativita-a-dusevni-zdravi

Věděli jste, že kreativita a duševní zdraví spolu mohou velmi souviset? Zveme vás na přednášku o tom, jak lze také podpořit psychickou pohodu a sebedůvěru dětí.

Přednáška Kreativita a duševní zdraví

Pod vedením zkušené lektorky se přehledně a srozumitelně seznámíte s jednotlivými etapami vývoje výtvarného projevu u dětí. Dozvíte se, jaký vliv má kreativita na duševní zdraví, na psychickou pohodu a sebedůvěru u dětí. A také jak moc je zejména v dnešní době pro děti důležitá.

Zároveň se budeme prakticky věnovat tomu, jak kreativitu dítěte nenáročně podporovat, a nebo také to, které “zaručeně nepostradatelné” pomůcky můžete doma postrádat. Prostor bude na konkrétní rady i tipy, které můžete doma s dětmi hned použít, i na vaše dotazy.

Přednáška je určena nejen rodičům, vhod přijde určitě i všem, kdo pracují s dětmi, vedou zájmový kroužek apod.

Kdy

  • úterý 15. 10. 2024, 16.00 – 18.30 hod.

Kde

  • CRSP, Biskupská 7, Brno, Společenský sál

Lektorka

Jako maminka tří dětí, kterým předává svou lásku k tvoření už od narození, sama zjistila, jak moc je zdravé vedení k tvoření pro děti důležité. Hned po rodičovské dovolené si otevřela výtvarný ateliér, kde pomáhala dalším lidem objevovat zdroj vnitřní síly a sebedůvěry pomocí výtvarných kurzů. Pořádala výtvarné kurzy pro dospělé, zaměřené zejména relaxačně a artefiletické programy pro třídy 1. stupně v ZŠ. Nejvíce zkušeností má ale s dětmi předškolního věku, pro které pořádala kurzy se zaměřením na výtvarný prožitek, pořádala několik běhů příměstských táborů zaměřených na rozvoj tvořivosti a podporu kreativity a sebedůvěry pomocí artefiletických metod. Má také zkušenosti s prací ve třídách na 1. stupni základní školy v rámci projektu Nadace VIA, který podporuje integraci dětí z ukrajinských rodin do kolektivu školní třídy. Nyní se sama věnuje umělecké tvorbě a neustále se vzdělává v oblasti arteterapie a artefiletiky.

V současné době pracuje v Centru pro rodinu a sociální péči na pozici vedoucí služby Trojlístek – sblížení tří generací. Absolvovala akreditované semináře Úvod do arteterapie, Arteterapie – rozšiřující profesní kurz, Techniky arteterapie a artefiletiky v individuální a skupinové práci a spoustu dalších online seminářů na téma prožitkového tvoření se zaměřením na předškolní děti (např. Výtvarné hry pro školy a školky, Nadchněte děti pro tvoření, a jiné)

Kontakt na koordinátora

Eliška Slavíková
mobil: +420 / 605 234 509
tel.: 518 328 816
e-mail: eliska.slavikova@crsp.cz

Co říkají účastníci

  • Aktaulizováno.