Osvojení dítěte, náhradní péče a její úskalí

Osvojení dítěte, náhradní péče a její úskalí

Osvojení dítěte, stejně jako náhradní péče, přináší do života rodičů určitá úskalí, která mnozí začnou objevovat až v bodě hlubšího zájmu o danou problematiku. Pracovníci Centra pro rodinu a sociální péči jsou tu i proto, aby vám pomáhali být na tato úskalí připraveni a pomohli vám v jejich překonávání.

Chci být matkou. Chceme být rodiči.

Programy pro osvojení dítěte se zdají být ideální volbou pro ženy, které touží po dětech a ty geneticky vlastní, z nějakého důvodu nemohly mít. Můžete být matkou a stát se rodiči i v případě, že vám příroda nepřála a současně významně ovlivnit život dalšího “malého člověka”, se kterým plánujete provázat vlastní budoucnost. Samotná touha po dítěti, nebo samotná touha po tom dětem pomáhat, je velmi šlechetná a krásná. Ale jste na to připraveni? Víte, jak začít a na jaké problémy můžete na své cestě narážet?

Štastná rodina? Informovaná rodina!

Dohledávat jednotlivé informace k tématu může být složité, zdlouhavé a člověk se v nich může ztrácet. Proto jsme tu my, abychom vám pomohli a co nejvíce vám vaši cestu zjednodušili. Primárně tedy poskytnutím informací. Jak a kde začít, na co je třeba se připravit a co je třeba zvážit, než na sebe vezmete podobnou zodpovědnost. Jak pokračovat a úspěšně na sebe podobnou zodpovědnost vzít. A ve výsledku samozřejmě i to, jak všechno dělat co nejlépe, s co nejlepším výsledkem a tak, aby byla rodina šťastná, spokojená a dítě mělo vše, co potřebuje ke správnému vývoji.

Provázení od A do Zet

Osvojení dítěte, adopce nebo náhradní péče je bojem na dlouhé trati, který přináší rodičům primárně radost z kompletní rodiny a jejích “ratolestí”. Velkou výhodou je nebýt na této trati sám, být informován a připraven na možné křižovatky a případně se i setkávat s rodinami, které řeší stejné záležitosti. CRSP se může stát vaším partnerem na této cestě a provázet vás od počátečního úmyslu stát se náhradní rodinou, přes proces osvojení a všechno co je k tomu potřeba, až po výchovu a péči o dítě v praktickém životě.

20. 2. 2019 Pořádáme besedu na téma Výchova osvojeného dítěte. Prohlédnout si můžete i další, námi nabízené služby a rádi se s vámi setkáme osobně.

Více informací na našem webu zde: https://www.crsp.cz/nabizime/sluzby/pro-pestounske-rodiny/