Malované kamínky, prázdninové tvoření s dětmi

Malované kamínky, prázdninové tvoření s dětmi

Prázdniny nám úspěšně odstartovaly a vedro vystřídá i pár deštivých dnů. Ať už je ale počasí jakékoli, včetně takového, které nás nutí být pod střechou, dá se dělat spousta zábavných věcí. Třeba malované kamínky. Až vám tedy děti, dočasně školy zproštěné, oznámí “Mamí já se nudím”, buďte na ně připravené!

Malované kamínky

Co budete potřebovat

Podle toho co doma najdete, nebo snadno seženete, můžete použít akrylové barvy, lihové fixy, olejové křídy, tempery nebo olejové barvy. V případě, že nemalujete pouze akrylovými barvami a chcete, aby váš kamínek zůstal stále stejně krásný i v případě “střetu” s vodou, je potřeba použít bezbarvý lak. Veškeré tyto potřeby seženete ve výtvarných obchodech, nebo na internetu.

No a samozřejmě, potřebovat budete i kamínky, oblázky. Tady se budou hodit oblázky z dovolené u moře, nebo nasbírané u řeky – a případně (pokud byste je neměli hned po ruce) se dají koupit v hobby marketech v zahradních sekcích.

Postup

Ať už se chystáte malovat čímkoli, vždy je dobré začít základním nátěrem bílou, akrylovou barvou. Barvy pak budou zářivější, jasnější i trvalejší. Následně už se kreativitě meze nekladou.

Po vzaschnutí je dobré výrobek natřít bezbarvým lakem.

Hotové kamínky mohou sloužit jako těžítka, osobní kamínek pro štěstí, nebo dárky pro kamarády. Z většího množství kamínků si můžete poskládat třeba bytovou dekoraci.

 

Zdroj: www.colormadehappy.com

[DISPLAY_ULTIMATE_SOCIAL_ICONS]