Malované kamínky, prázdninové tvoření s dětmi

Malované kamínky, prázdninové tvoření s dětmi

Prázdniny nám úspěšně odstartovaly a vedro vystřídá i pár deštivých dnů. Ať už je ale počasí jakékoli, včetně takového, které nás nutí být pod střechou, dá se dělat spousta zábavných věcí. Třeba malované kamínky. Až vám tedy děti, dočasně školy zproštěné, oznámí “Mamí já se nudím”, buďte na ně připravené!

Malované kamínky

Co budete potřebovat

Podle toho co doma najdete, nebo snadno seženete, můžete použít akrylové barvy, lihové fixy, olejové křídy, tempery nebo olejové barvy. V případě, že nemalujete pouze akrylovými barvami a chcete, aby váš kamínek zůstal stále stejně krásný i v případě “střetu” s vodou, je potřeba použít bezbarvý lak. Veškeré tyto potřeby seženete ve výtvarných obchodech, nebo na internetu.

No a samozřejmě, potřebovat budete i kamínky, oblázky. Tady se budou hodit oblázky z dovolené u moře, nebo nasbírané u řeky – a případně (pokud byste je neměli hned po ruce) se dají koupit v hobby marketech v zahradních sekcích.

Postup

Ať už se chystáte malovat čímkoli, vždy je dobré začít základním nátěrem bílou, akrylovou barvou. Barvy pak budou zářivější, jasnější i trvalejší. Následně už se kreativitě meze nekladou.

Po vzaschnutí je dobré výrobek natřít bezbarvým lakem.

Hotové kamínky mohou sloužit jako těžítka, osobní kamínek pro štěstí, nebo dárky pro kamarády. Z většího množství kamínků si můžete poskládat třeba bytovou dekoraci.

 

Zdroj: www.colormadehappy.com

[DISPLAY_ULTIMATE_SOCIAL_ICONS]

Od 1. 1. 2022 i nadále platí pro účast na pohybových aktivitách (veškerá cvičení) povinnost prokázat bezinfekčnost O-N jednou z možností:

•  platný očkovací certifikát (od dokončení očkovacího schématu uplynulo nejméně 14 dní a v případě osoby, která dovršila 18 let věku, zároveň nejvýše 270 dní nebo byla očkována posilovací dávkou) nebo
platný certifikát o prodělané nemoci nebo
při nedokončeném očkování = předložení potvrzení o očkování alespoň jednou dávkou plus PCR test (platnost 72 hodin) na recepci před aktuální lekcí; do doby plné vakcinace musí klient dokládat platný PCR test
• žádné jiné testy a potvrzení nelze bohužel uznat

Kontrola prokázání bezinfekčnosti dle aktuálně platných vládních nařízení bude probíhat od 14. 2 .2022 prostřednictvím aplikace k ověření platnosti certifikátů (čtečka QR kódů). Kontrola může být zopakována kdykoliv v průběhu pololetí. V případě, že v této souvislosti vznikne překážka na straně účastníka (neplatný certifikát), nelze uplatnit nárok na vrácení kurzovného dle storno podmínek.

Výjimky

  1. Děti do 12 let bezinfekčnost neprokazují.
  2. Samostatně test PCR dokládají pouze osoby ve věku 12–18 let a kontraindikovaní ze zdravotních důvodů (nutno doložit certifikátem).
  3. Do ostatních programů (do 20 osob) není třeba dokládat bezinfekčnost. Po dobu programu však platí povinnost ochrany nosu a úst.

Výjimky z nošení respirátorů

•  děti do zahájení školní docházky
•  cvičící osoby (po dobu cvičení)