Podcast Ztráta dítěte – Děti nebe

podcast-ztrata-ditete-deti-nebe

Podcast Ztráta dítěte – Děti nebe nabízí příběhy pochopení a porozumění, podporu při zvládání bolestné situace po ztrátě dítěte i uvědomění si, že podobnou bolest zažívají i jiní rodiče. 

Podcast Ztráta dítěte – Děti nebe

Jednotlivé díly a jejich témata podcastu mohou pomoci nejen samotným rodičům prožívajících ztrátu, jejich příbuzným a okolí, ale také odborníkům a veřejnosti.

Téma ztráty dítěte je velice citlivé a osobní. Rodiče prožívající ztrátu dítěte se často cítí osamoceni a nepochopeni, jen obtížně hledají a nacházejí podporu v blízkém okolí, které obvykle podobnou zkušenost nemá nebo se o ní ostýchá mluvit. Chceme, aby rodiče v této náročné životní situaci nebyli na svoji bolest sami, chceme jim pomoct v jejím zvládání a být jim v těchto těžkých chvílích oporou.

1. díl: Ztráta miminka - příběh bolesti i naděje

… je příběhem maminky (zdravotní sestry a porodní asistentky), která prožila samovolný potrat v 14. týdnu těhotenství.

Porodní asistentka Vendula povídá o obtížné době čekání a nejistoty, o rozloučení se s miminkem, se sourozenci, o fázích truchlení, pomoci okolí, o organizacích, které nabízí podporu a doprovázení. Díky prožité bolesti nyní pomáhá dalším ženám.

Moderátor: Bc. Mgr. Hana Sedláková – psycholožka
Host: Bc. Vendula Chaloupková, DiS.

2. díl: Tváří v tvář - podpora odborníků

Podcast hovoří o nutné podpoře odborníků (zdravotnický personál, duly, pomáhající profese a další), kteří se ve své praxi bezprostředně setkávají s úmrtím dítěte. Představuje aktivity a formy podpory projektu Začít znovu. Zmiňuje příklady z praxe a možnosti vyrovnání se s touto ztrátou.

Moderátor: Bc. Mgr. Hana Sedláková – psycholožka
Host: Mgr. Kateřina Hájková Klíčová –psychoterapeutka, facilitátorka a lektorka

3. díl: Ztráta miminka - osobní příběh

Osobní příběh ztráty dítěte (syndrom náhlého úmrtí dítěte). Klinická psycholožka a psychoterapeutka vypráví o truchlení, pocitech viny a vypořádání se s touto bolestivou ztrátou. Otevírá otázku smrti jako tématu, o kterém by se mělo ve společnosti mluvit.

Moderátor: Bc. Mgr. Hana Sedláková – psycholožka
Host: Pauline Iványi – klinická psycholožka a psychoterapeutka

Podcast vznikl díky projektu Děti nebe a finanční podpoře Nadace ČEZ.