Orientální břišní tance

orientalni-brisni-tance

Orientální břišní tance jsou přirozenou terapií pro všechny typicky ženské fyzické i psychické potíže.

Dochází k prokrvení a posílení svalstva pánevního dna, posílení hýžďového a břišního svalstva, zmírnění bolestí páteře a kloubů. Napomáhají ke správnému držení těla. Tyto tance jsou vhodné pro ženy všech věkových skupin i v období těhotenství a po porodu.

Na konci každého odtančeného pololetí se můžete těšit na Orientální večírek plný tance, skvělých hostů a tomboly.

Orientální břišní tance - pololetní kurzy

Kdy

Začátečníci – lze se přihlásit během letních prázdnin 

  • každý čtvrtek v čase 17:50-18:50 hod. 
  • nové pololetí (září 2024–únor 2025)

Kde

  • Společenský sál, Biskupská 7, Brno

Cena

  • Celé pololetí od září 2024
  • Ukázková lekce 160 Kč/ 1 lekce (lze využít pouze 1x při zahájení)

Lektorky

Byl začátek roku 2006, když jsem viděla úchvatné taneční vystoupení a zatoužila jsem to umět taky. Hned jsem se přihlásila na kurz v CRSP. Tehdy to byly úplné začátky břišního tance u nás.

Tanec mě natolik pohltil, že mi lekce jednou týdně přestaly stačit. Začala jsem tedy navštěvovat i jiná taneční studia, rozjela se na orientální festivaly a vzdělávala se na seminářích u českých i zahraničních lektorů. Kromě egyptské klasiky jsem přidávala ještě další styly tance.

 

Od roku 2010 jsem začala vést kurzy pro děti a dospělé. V CRSP jsem zastoupila odcházející lektorku a odstartovala se tak krásná spolupráce, která stále trvá. 

 

O rok později, jsem uspěla v konkurzu do profesionální taneční skupiny Al Fayyum Dancers. Díky tomu  jsem pronikla do krás egyptského folklóru a moderního orientu s rekvizitami.

Otevřely se mi možnosti vystupování na velkých veřejných akcích, mezinárodních festivalech a soutěžích. 

 

Když po 7 letech skupina ukončila svoje působení, využila jsem nabídek hostování v jiných tělesech. Nakonec jsem zůstala pod vedením Šárky Martinákové, se skvělou partou Raks Sultana, kde jsem ráda dodnes. 

 

Tanec je překrásná, nikdy nekončící cesta. Je barevný, má nekonečně mnoho možností. Je to nástroj na vyjádření emocí, vyprávění příběhů, uvolnění napětí, popuštění uzdy fantazii…

Dá se kombinovat, tradiční s moderním, rychle i pomalu, vážně i zábavně.

 

Na mých hodinách jsou ženy zvyklé na arabskou popovou hudbu a moderní orient. V pokročilejších kurzech potom navazujeme na klasiku a částečně i folklór.

 

S orientálním tancem jsem začínala v roce 2009 jako kurzistka právě v Centru pro rodinu a sociální péči. Byla to láska na první pohled a vášeň na zbytek života. Dalších 10 let jsem se intenzivně vzdělávala pravidelným navštěvováním kurzů těch nejlepších lektorek orientálního tance. Záhy jsem se stala členkou brněnské taneční skupiny Raks Sultana a pod vedením Šárky Martinakové jsem se 8 let účastnila mezinárodních festivalů, tanečních soutěží v Čechách i v zahraničí, mnohých tanečních vystoupení a taky různých seminářů tuzemských i zahraničních lektorů. To vše obohatilo můj taneční repertoár a díky této cestě jsem také nalézala mé vlastní taneční vyjádření. 4 roky jsem jako lektorka vedla kurzy orientálních tanců různých pokročilostí. Poslední léta do mého života více přichází téma osobního rozvoje a sebepoznání a s tím ke mně i více promlouvají jiné druhy tance, včetně spontánního. To, co bych v tanci ráda nadále objevovala a i předávala dál, je především nacházení osobitosti a jedinečnosti každé ženy, její sebevyjádření a z toho plynoucí – a v tanci přítomnou – RADOST 

Kontakt na koordinátora

Mgr. et Mgr. Ivana Štěpánková 
tel.: 518 328 816
mobil: +420 / 731 604 064
e-mail: ivana.stepankova@crsp.cz