Vše o dětském spánku

prednaska-vse-o-detskem-spanku

“Spí jako andílek… Nejsladší jsou, když spí…” Asi nejsou na světě rodiče, kteří by na tyto věty nikdy nepomysleli. A protože spánek dětí dokáže rodinným životem občas pěkně zacvičit, připravili jsme pro vás přednášky, kde se dozvíte vše o dětském spánku.

Přednášky Vše o dětském spánku

Přednáška pro nastávající rodiče

Přednášku vede spánková poradkyně a neuroložka z pohledu kontaktního a intuitivního rodičovství. Nastávající rodiče se dozví aktuální poznatky o dětském spánkovém cyklu, příčinách spánkových poruch a jejich možné řešení. Řeč bude také o mýtech ohledně uspávání, nucení do spánku a zasahování do přirozeného režimu nejmenších dětí.

Informace mohou účastníkům pomoci rozeznat různé varianty dětského spánku a buzení, jaké uspávání miminko ocení a co je pro jeho kvalitní spánek prospěšné. Na konci přednášky bude účastníkům dán prostor pro sdílení a osobní dotazy.

Kdy

  • připravujeme termíny pro rok 2024

Kde

  • CRSP, Biskupská 7, Brno, Společenský sál (2. patro)

Přednáška pro rodiče s malými dětmi

Komplexně pojatou přednášku vede spánková poradkyně a neuroložka z pohledu kontaktního a intuitivního rodičovství. Rodiče malých i větších dětí se dozví tak aktuální poznatky o dětském spánkovém cyklu, příčinách spánkových poruch a jejich možné řešení. Dostanou také informace o tom, jaký negativní vliv může mít například použití Estivillovy metody, jak je to s mýty kolující kolem uspávání, nucení do spánku a zasahování do přirozeného režimu dětí.

Rodiče díky přednášce získají nový pohled na spánek svých dětí a pochopení pro jejich potíže s usínáním. Díky tomu se ve výsledku může zlepšit fungování celé rodiny. Na konci přednášky bude účastníkům dán prostor pro sdílení a osobní dotazy.

Pro zvýšení dostupnosti rodičům umožňujeme na tomto kurzu přítomnost jejich malých dětí. 

Kdy

  • připravujeme termíny pro rok 2024

Kde

  • CRSP, Biskupská 7, Brno, Klubový sál (2. patro s výtahem)

Lektorka

Neuroložka pomáhající rodičům s nespavostí jejich dětí respektujícím přístupem, máma dvou dětí. V roce 2007 ukončila studium na 3. Lékařské fakultě Univerzity Karlovy. Poté získávala praxi v Oblastní nemocnici Kladno, Vojenské nemocnici Brno a ve 2 soukromých ambulancích. Vzdělávání zakončila roku 2012 atestací z neurologie. Své znalosti použila i při spolupráci s centrem pro eegbiofeedback. Při své práci se snaží vyvracet mýty a předsudky ohledně společného spaní, používání Estivillovy metody, dudlíků, zavinování, separace dětí po porodu a také mýty ohledně kojení a spánku. Při řešení potíží se snaží o celostní přístup k dítěti a rodině jako systému.

Dále využívá pomoci Bachových květových esencí (level 2), tkáňových solí (certifikovaný kurz 2018) a základů psychosomatiky, výživy i konstelací.

Kontakt na koordinátora

Kristýna Knoflíčková
tel.: 518 328 816
mobil: +420 / 731 604 064
e-mail: kristyna.knoflickova@crsp.cz

Co říkají účastníci

  • Aktualizováno.