Sexuální výchova u malých dětí

beseda-sexualni-vychova-u-malych-deti

Je sexuální výchova něco, co je pro vás jako rodiče příliš choulostivé? Rádi byste s dětmi otevřeně probrali “TA” témata, ale nevíte, jak na to? Připravili jsme pro vás besedu, kde se dozvíte, kdy a jakým způsobem začít s batolaty, předškoláky, případně nejmladšími školáky hovořit o tělu, sexu a sexuálních otázkách.

Beseda Sexuální výchova u malých dětí

Odpovíme na otázky, které vás zajímají od terminologie přes početí miminka až po prevenci rizikového chování.

Otevřeme témata jako pojmenovávání genitálií, dětskou masturbaci a prozkoumávání (někdy i vzájemné), početí miminka, těhotenství a porod, sex a mazlení a především pak otázku prevence zneužití. Tedy zda dítě ví, kdo a jak se jej může dotýkat nebo jak se dospělí smí a nesmí mazlit s dětmi. Ukážeme si obrázky a knížky, které vám mohou pomoci, prostor samozřejmě bude i na vaše dotazy.

Pro nejmenší děti zde bude připraven hrací koutek s hračkami. Zároveň počítejte s tím, že beseda je primárně určena rodičům a diskuze bude velmi otevřená.

Kdy

  • úterý v čase 15.30–17.30 hod.
  • připravujeme termíny pro rok 2024

Kde

  • CRSP, Biskupská 7, Brno, Společenský sál

Cena

  • 390 Kč / osoba

Lektorka

Sociální a speciální pedagožka, sociální pracovnice, lektorka. V minulosti pracovala v dětském domově, doprovázela pěstounské rodiny a koordinovala služby pro ně, aktuálně pracuje na Úřadě pro mezinárodněprávní ochranu dětí, kde pro adoptované děti vyhledává jejich biologické rodiče. Dlouhodobě se věnuje a dále předává témata jako participace a práva dětí, podpora identity u dětí či sexuální výchova u malých i starších dětí a další.

Kontakt na koordinátora

Kristýna Knoflíčková
tel.: 518 328 816
mobil: +420 / 731 604 064
e-mail: kristyna.knoflickova@crsp.cz

Co říkají účastníci

  • Aktualizováno.