První rok miminka

prvni-rok-miminka

Praktický seminář První rok miminka, aneb šetrná péče a zdravý vývoj z pohledu fyzioterapeutky.

První rok miminka

Praktický seminář pro všechny nastávající rodiče se zájmem o správný vývoj jejich dítěte. Zkušená dětská fyzioterapeutka rodičům předá spoustu aktuálních informací ohledně psychomotorického vývoje do 1 roku dítěte. Vysvětlí zásady správné manipulace s miminkem, jak jej správně přebalit, nosit, vykoupat a také jak mu pomoci prostřednictvím jemné masáže při břišní kolice. 

Při praktickém nácviku na modelu miminka pak rodiče získají větší jistotu, kterou ocení zejména při každodenní péči o dítě a zároveň se vyvarují manipulaci nevhodné pro jeho vývoj. V neposlední řadě se rodiče seznámí i s celou řadou (ne)vhodných pomůcek, které mohou každodenní péči o miminko usnadnit či naopak vývoj jejich dítěte negativně ovlivnit.

Kdy

  • připravujeme termíny pro rok 2024

Kde

  • CRSP, Biskupská 7, Brno, Klubový sál (2. patro)

Cena

  • 500 Kč / osoba

Lektor

Absolvovala vysokoškolské bakalářské studium fyzioterapie na Lékařské fakultě Masarykovy univerzity v Brně a navazující magisterské studium fyzioterapie na Slovenské zdravotnické univerzitě v Bratislavě. Už v průběhu studia začala pracovat v Centru pro rodinu a sociální péči jako lektorka cvičení pro těhotné. Po úspěšném ukončení studia v roce 2012 nastoupila jako fyzioterapeutka rehabilitačního oddělení v Centru Kociánka, kde se věnovala dětem a dospělým především s neurologickými diagnózami. Během zaměstnání se dále vzdělávala a specializovala především na problematiku dětské rehabilitace (absolvování např. Bazální posturální programy dle Jarmily Čápové, Klappovo lezení, kurz metody Ludmily Mojžíšové, Funkční Dynamická Stabilizace, Medical Taping Concept, Správná manipulace s kojenci, Masáže dětí a kojenců dle Jany Hašplové a mnoho dalších). Od roku 2017 působí v rámci soukromé fyzioterapeutické praxe se zaměřením na děti všeho věku, pacienty s neurologickými diagnózami, pacienty se skoliózou a dále na ženy s gynekologickými obtížemi či po porodu. V roce 2021 se stala také maminkou, a tak obohacuje svou práci i díky těmto každodenním zkušenostem.

Kontakt na koordinátora

Kristýna Knoflíčková
tel.: 518 328 816
mobil: +420 / 731 604 064
e-mail: kristyna.knoflickova@crsp.cz