Podpora přirozené tvořivosti dětí

podpora-prirozene-tvorivosti-deti

Pojďme děti podpořit v jejich přirozenosti, v jejich nadšeném poznávání světa! Kurz Podpora přirozené tvořivosti dětí nesvazuje děti šablonami a vzory, které mají překreslit.

Podpora přirozené tvořivosti dětí

Proč je žába vždy zelená a ježek nosí na zádech červené jablíčko a žlutou hrušku? Pomozme dětem ponořit se do vlastního poznávání světa a jeho zaznamenávání. U nás  je necháme objevit vlastní způsoby tvorby a těšíme se z jejich radosti při samotném procesu.

Kurz pro max. šest dětí ve věku 6–8 let.

Maluji věci, jak si je myslím, ne jak je vidím. (Pablo Picasso)

Podpora přirozené tvořivosti dětí – náplň kurzu

Děti budeme provádět tvořením s důrazem na samotný proces, ne na výsledek. Pomůžeme jim v sebevědomém projevu. Uvidí, že chyba je přirozenou součástí každého tvůrčího procesu a není potřeba se jí bát, naopak je povzbudíme, aby svých chyb začali využívat k růstu. Pochopí, že nedokonalosti dělají svět krásným.

Každou lekci budou mít děti k dispozici jiný materiál k poznávání. Jednou to bude dřevo, podruhé hlína nebo kámen, příště třeba vlna. Ukážeme si, jak odlišně se maluje s temperami nebo akrylovými či akvarelovými barvami. Budeme používat štětce, brusné papíry i prsty. Probudíme v dětech odvahu vyzkoušet si něco nového beze strachu ze špatného hodnocení.

Kdy

 • Kurz je rozdělen do dvou volně navazujících bloků po šesti lekcích á 60 minut (září–říjen a listopad–prosinec).
 • čtvrtek 14.30-15.30 hod., 6 lekcí
 • 1. blok začíná 15. 9. a končí 20. 10.
  2. blok začíná 3. 11. a končí 15. 12.  

Kde

 • CRSP, Biskupská 7, Brno

Cena

 • Balíček 6 lekcí – 1200 Kč 

Lektorka

Eliška je maminka tří dětí, kterým předává svou lásku k tvoření už od narození. Během rodičovské dovolené si otevřela svůj vysněný výtvarný ateliér, kde pomáhala dalším lidem objevovat zdroj vnitřní síly a sebedůvěry pomocí výtvarných kurzů. Má zkušenosti s pořádáním příměstských táborů pro děti se zaměřením na rozvoj kreativity a sebedůvěry. Sama se věnuje umělecké tvorbě a neustále se vzdělává v oblasti arteterapie a artefiletiky.

Kontakt na koordinátora

Eliška Slavíková
mobil: +420 / 605 234 509
e-mail: eliska.slavikova@crsp.cz

Co říkají účastníci

 • Aktualizováno.

Od 1. 1. 2022 i nadále platí pro účast na pohybových aktivitách (veškerá cvičení) povinnost prokázat bezinfekčnost O-N jednou z možností:

•  platný očkovací certifikát (od dokončení očkovacího schématu uplynulo nejméně 14 dní a v případě osoby, která dovršila 18 let věku, zároveň nejvýše 270 dní nebo byla očkována posilovací dávkou) nebo
platný certifikát o prodělané nemoci nebo
při nedokončeném očkování = předložení potvrzení o očkování alespoň jednou dávkou plus PCR test (platnost 72 hodin) na recepci před aktuální lekcí; do doby plné vakcinace musí klient dokládat platný PCR test
• žádné jiné testy a potvrzení nelze bohužel uznat

Kontrola prokázání bezinfekčnosti dle aktuálně platných vládních nařízení bude probíhat od 14. 2 .2022 prostřednictvím aplikace k ověření platnosti certifikátů (čtečka QR kódů). Kontrola může být zopakována kdykoliv v průběhu pololetí. V případě, že v této souvislosti vznikne překážka na straně účastníka (neplatný certifikát), nelze uplatnit nárok na vrácení kurzovného dle storno podmínek.

Výjimky

 1. Děti do 12 let bezinfekčnost neprokazují.
 2. Samostatně test PCR dokládají pouze osoby ve věku 12–18 let a kontraindikovaní ze zdravotních důvodů (nutno doložit certifikátem).
 3. Do ostatních programů (do 20 osob) není třeba dokládat bezinfekčnost. Po dobu programu však platí povinnost ochrany nosu a úst.

Výjimky z nošení respirátorů

•  děti do zahájení školní docházky
•  cvičící osoby (po dobu cvičení)