Podpora přirozené tvořivosti dětí

podpora-prirozene-tvorivosti-deti

Pojďme děti podpořit v jejich přirozenosti, v jejich nadšeném poznávání světa! Kurz Podpora přirozené tvořivosti dětí nesvazuje děti šablonami a vzory, které mají překreslit.

Podpora přirozené tvořivosti dětí

Proč je žába vždy zelená a ježek nosí na zádech červené jablíčko a žlutou hrušku? Pomozme dětem ponořit se do vlastního poznávání světa a jeho zaznamenávání. U nás  je necháme objevit vlastní způsoby tvorby a těšíme se z jejich radosti při samotném procesu.

Kurz pro max. šest dětí ve věku 6–9 let.

Maluji věci, jak si je myslím, ne jak je vidím. (Pablo Picasso)

Podpora přirozené tvořivosti dětí – náplň kurzu

Děti budeme provádět tvořením s důrazem na samotný proces, ne na výsledek. Pomůžeme jim v sebevědomém projevu. Uvidí, že chyba je přirozenou součástí každého tvůrčího procesu a není potřeba se jí bát, naopak je povzbudíme, aby svých chyb začali využívat k růstu. Pochopí, že nedokonalosti dělají svět krásným.

Každou lekci budou mít děti k dispozici jiný materiál k poznávání. Jednou to bude dřevo, podruhé hlína nebo kámen, příště třeba vlna. Ukážeme si, jak odlišně se maluje s temperami nebo akrylovými či akvarelovými barvami. Budeme používat štětce, brusné papíry i prsty. Probudíme v dětech odvahu vyzkoušet si něco nového beze strachu ze špatného hodnocení.

Kdy

  • čtvrtek 14.30-15.30 hod., 6 lekcí
  • začíná se 3. 11. a končí 15. 12.  – zrušeno

Kde

  • CRSP, Biskupská 7, Brno

Cena

  • Balíček 6 lekcí – 1200 Kč 

Lektorka

Eliška je maminka tří dětí, kterým předává svou lásku k tvoření už od narození. Během rodičovské dovolené si otevřela svůj vysněný výtvarný ateliér, kde pomáhala dalším lidem objevovat zdroj vnitřní síly a sebedůvěry pomocí výtvarných kurzů. Má zkušenosti s pořádáním příměstských táborů pro děti se zaměřením na rozvoj kreativity a sebedůvěry. Sama se věnuje umělecké tvorbě a neustále se vzdělává v oblasti arteterapie a artefiletiky.

Kontakt na koordinátora

Eliška Slavíková
mobil: +420 / 605 234 509
e-mail: eliska.slavikova@crsp.cz

Co říkají účastníci

  • Aktualizováno.